تبلیغات
تنهایی - رویداد53

بی کسی
نویسنده :معین مقدم
تاریخ:سه شنبه 4 خرداد 1389-02:02 ب.ظ

رویداد53

رویداد

در غم تازه از دست رفته، اسپات

بوش، داغدار یکی از عزیزترین دوستانش شد . «اسپات » سگ پشم آلود جناب رییس جمهوری آمریکا، با مرگ خود پشت کاخ سفید را شکست! مقامات کاخ سفید، در پی این مصیبت عظیم بشری (!) ضمن تایید آسیب جسمانی آن عزیز از دست رفته، گفته اند که اسپات با چند ضربه ای که به بدنش وارد شده به خواب رفته و بیدار شدن را فراموش کرد

رویداد

در غم تازه از دست رفته، اسپات

بوش، داغدار یکی از عزیزترین دوستانش شد . «اسپات » سگ پشم آلود جناب رییس جمهوری آمریکا، با مرگ خود پشت کاخ سفید را شکست! مقامات کاخ سفید، در پی این مصیبت عظیم بشری (!) ضمن تایید آسیب جسمانی آن عزیز از دست رفته، گفته اند که اسپات با چند ضربه ای که به بدنش وارد شده به خواب رفته و بیدار شدن را فراموش کرده است . هنوز هیچ گروهی مسؤولیت این حادثه هولناک بین المللی را بر عهده نگرفته است . منتظر باشید تا ببینیم این حادثه را به چه کشوری نسبت می دهند تا به آن حمله کنند .

مورچه ها هم حیوان خانگی می شوند

یک بی کار بیست و هشت ساله آلمانی هم به ابتکار جدیدی رسیده . این مرد در برلین در فروشگاهی شروع به فروش حشرات به ویژه مورچه کرده است . اگر بدانید چه درآمدی نصیبش شده که حالا هم تصمیم گرفته در دو شهر دیگر آلمان هم شعبه تاسیس کند ... این مغز متفکر، مورچه ها را تقسیم بندی کرده، مثل مورچه نگهبان، حافظ ملکه و ... و هردو مجموعه از مورچه ها را به بیش از صد و بیست و شش دلار می فروشد . شما هم اگر می خواهید مایه دار شوید، به مورچه هایی که در نزدیکی تان می بینید، رحم نکنید ...

کرم درمانی

پزشکان انگلیسی هم مثل اینکه از بس درس خوانده اند مخشان تاب برداشته است . خداوکیلی قصد توهین ندارم اما شما بگویید آدم عاقل به جای پانسمان کرم تجویز می کند؟! خوب پزشکان انگلیسی کرده اند . آن ها علاوه بر وسایل ضدعفونی و پانسمان از مقداری کرم فرد اعلا هم در بیمارستان ها استفاده می کنند . خدا به داد بیمارستان ها برسد - ببخشید کرم ها!

این دست راست است یا چپ؟!

جراح های قدیم، حداقل دست راست و چپ را تشخیص می دادند . چند ماه پیش، فردی در لندن تحت عمل جراحی قرار گرفت تا کلیه بیمار را از بدنش خارج کنند، اما پنج هفته بعد از عمل مرد! می دانید به چه علت؟ چون آقایان دست راست چپشان را اشتباه گرفته اند و کلیه سالم سمت چپ را بیرون آوردند . بیچاره مریض، این 5 هفته چه کشیده؟

از راه های شاغل شدن ...

باور می کنید مواد اولیه کارخانه ای در چین جنازه است؟ یک متخصص آناتومی سال هاست در چین کارخانه ای تاسیس کرده است و پس از خرید جنازه ها آن ها را به وسیله ماده پلیمری خاصی به مجسمه های همیشگی تبدیل می کند و در معرض دید عموم قرار می دهد . این متخصص آناتومی تاکنون در چند کشور جهان از جمله انگلیس، چین، ژاپن، بلژیک، کره و ... این جنازه های بدون پوست را به نمایش گذاشته و پول هنگفتی هم به جیب زده است . راستی که چقدر راه پولدار شدن و شاغل شدن وجود دارد و جوان های ما بی کارند!

من سه تا بمب دارم

خانم سامانتا مارسون بیست و یک ساله، با خالی بندی دسته گل با مزه ای به آب داده که احتمالا به خاطرش مکافات زیادی خواهد کشید . سامانتا قبل از سوار شدن به هواپیما، در موقع بازرسی چندین بار به ماموران گفته: «مواظب باشید من سه تا بمب دارم!» هرچه مامورها بی محلی می کنند او باز تکرار می کند، تا اینکه بالاخره ماموران طوری با او برخورد کردند، که دیگر هوس شوخی نکند . دادگاه هم پانزده سال زندان برایش برید . این هم از عواقب خالی بندی .

شام را با خانواده بخورید

تحقیقات مرکز بررسی عوامل خشونت و اعتیاد در دانشگاه کلمبیای آمریکا نشان داده نوجوانانی که پنج نوبت در هفته در کنار خانواده خود شام می خورند، در مدرسه کارآیی بهتری دارند . علاوه بر این در مقایسه با جوانانی که در هفته فقط دوبار یا کمتر در کنار خانواده شام می خورند، کمتر به استعمال دخانیات، نوشیدن الکل و مصرف مخدر رو می آورند .

برای حفظ جوانی تان هم که شده، شب ها کمی زودتر به خانه بیایید . هم پدر ومادر را کمتر اذیت کنید هم شام را دسته جمعی بخورید، هم معتاد نشوید ...

حکم اعدام برای مرده!

خانم «جانابای » ، دو سال پیش، فرزندش «سودارنا» را برای خشنودی رب النوعش جلوی معبد هندوی «ماریای دووی » قربانی کرده بود . پلیس هند او را دستگیر کرده و دادگاه حکم اعدام برایش صادر کرده بود . پرونده به دادگاه بمبئی ارسال می شود و قاضی خوب و وظیفه شناس، عدالت را در نظر می گیرد و حکم اعدام را قطعی می کند . می دانید کجای مساله جالب است . اینکه جانابای دو سال پیش، مرده و حکم خود به خود اجرا گردیده است . خوب، این هم هنری است که هر قاضی ای ندارد .

مارمولک های شناور در شکم دختر

به نظر شما امکان دارد که مارمولک در شکم انسان زندگی کند؟ کانول بیست ساله مدت ها از درد شدید زجر می کشیده و هیچ دکتری هم بیماری اش را تشخیص نمی داده است . بعد از کلی خونریزی معده و مشکلات تنفسی و بیهوشی های موقت و بالاخره مرگ این دخترک، جامعه پزشکی از گزارش پزشکی قانونی دچار شوک عجیبی می شود . تعدادی مارمولک سبز در معده این دختر بوده اند که سم مترشحه از بدنشان علت بیماری دختر بوده است . والدین دختر می گویند دوازده سال پیش، او در دریاچه ای شنا کرده که احتمالا همان موقع چند مارمولک کوچک یا تخم مارمولک وارد بدنش شده اند .

درخت شانس

بسیاری از دانشجوهای چینی برای اینکه امتحانات پایان دوره را خوب بدهند، به درخت شانس متوسل می شوند . هرکدام از آن هاروی تکه ای از لباسشان آرزوهای خود را می نویسند و از درختی آویزان می کنند و اتفاقا بیشتر اوقات آرزوهایشان برآورده می شود . البته شما یک وقت هوس این کارها را نکنید . چینی ها احتمالا یا جنس لباس هایشان فرق دارد، یا درخت هایشان .

کبوترها مسیر را گم نمی کنند؟

دانشمندان انگلیسی کشف کرده اند; که کبوترها موقع مسافرت هایشان برای دوباره پیدا کردن لانه، مثل انسان ها به خیابان ها و جاده ها توجه می کنند . تصورات قبلی این بود که کبوترها به جهت خورشید توجه می کنند . اما تحقیقات این دانشمندان نشان می دهد که پرنده ها مسیرجاده ها را دنبال می کنند و با رسیدن به تقاطع ها می پیچند، دور میدان ها می چرخند و خلاصه بیچاره ها کیلومترها بیشتر از مسیر مستقیم خودشان پرواز می کنند .

آدم شاخ دار!

در روستای «هیاچال پرادش » در هندوستان از پشت سر یک مرد، دو شاخ بلند روییده است . شاخ هایی به بلندی سه و نیم اینچ که در حال رشد است . پزشکان این مساله را پدیده ای خارق العاده دانسته اند . «رام » که از توجه مردم به شاخ های روی سرش ناراحت است، آن را با پارچه بلندی مخفی می کند .

دومین قاتل بزرگ دنیا

بابا آدم کشی هم عالمی دارد . قاتل ها هم برای خودشان رکورد زدن دارند . مثلا دکتر «هارولد شیپمن » که در جهان به عنوان دکتر مرگ مشهور است، چند سال پیش به خاطر قتل پانزده مریض به حبس ابد محکوم شده بود . بعد از تحقیقات پلیس، دویست قتل دیگر توسط وی قطعی و مظنون به چهل و پنج قتل دیگر اعلام شد . به این آمار یک قتل دیگر هم اضافه کنید - قتل خودش . بله، مدتی پیش با طنابی که از ملحفه اش درست کرده بود، در سلول خود خودش را دارآویز کرد .

هرچه می خواهد دل تنگت در خواب ببین!

یک شرکت ژاپنی ادعا کرده، دستگاهی ساخته که با داشتن آن، هر فردی می تواند خواب مورد علاقه اش را ببیند . فقط کافی است قبل از خواب صاحب دستگاه، کلمات کلیدی خواب مورد علاقه اش را در دستگاه ضبط کند . دستگاه بعد از روشن شدن، کلمات را آرام در گوش فرد زمزمه می کند و او هم در خواب می بیند! این هم یکی دیگر از عجایب خلقت .

سیب زمینی در رایانه!

در برلین، مردی در حال عصبانیت وارد اتاق رییس پلیس شده و کیس بزرگ رایانه را که در دست داشته روی میز

می کوبد و خلاصه با کلی داد و فریاد حرفش را می زند که آقا داخل دستگاه رایانه ای که خریدم، به جای قطعات پر از سیب زمینی است . پلیس با تعجب فروشنده را دستگیر و به اتهام کلاه برداری راهی زندان می کند . اما فروشنده راضی می شود که یک دستگاه به جای آن به خریدار بدهد . چند روز بعد، دوباره همان صحنه تکرار می شود . پلیس که ماجرا را خیلی مشکوک می بیند و بعید می داند که فروشنده بار دوم هم توی کامپیوتر سیب زمینی گذاشته باشد، این بار خریدار را برای آب خنک خوردن می فرستد تا دیگر فکر شیادی نیفتد!

مادر دوستت دارم!

یک مرد هفتادو دو ساله در هند به همراه دو خواهرش، از شش ماه پیش که مادرشان فوت کرده، به جای سوزاندن جسد، او را در رخت خوابش نگهداری می کردند . شاید از علاقه وافر به مادر نود و پنج ساله شان بوده، اما به هرحال همسایه ها از بوی متعفن این جسد به پلیس شکایت کرده و پلیس هم هر سه نفر را به بیمارستان منتقل می کند .

دندان های طلایی

اگر با خواندن خبرها فکر کردید که فقط غربی ها کارهای عجیب می کنند، اشتباه کرده اید . ایران خودمان هم دست کمی از آن ها ندارد . در برازجان، دندان های طلای مردی به نام اکبر - چ درخواب دزدیده شده است . هنوز هم نه از سارق خبر شده است نه از دندان های طلایی . دندان های این مرد چندین هزار تومان قیمت داشته است .

معضلات آموزشی

یک خبر دیگر هم از کشور خودمان: چندی پیش معاون برنامه ریزی و منابع انسانی وزیر آموزش و پرورش از کمبود صد و هشتاد هزار معلم در کشور خبرداد . پیش خودمان گفتیم با این حقوقی که آموزش و پرورش به معلم ها می دهد - البته اگر بدهد - معلوم است کسی طرف تدریس نمی رود . تازه شانس آوردیم که کمبود معلم داریم و معلم ها این قدر باید برای گرفتن حقوق اعتراض و تحصن و ... کنند . اگر بیشتر بودند چه می شد؟ البته همان موقع مدیرکل سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس تهران هم اعلام کرده بود که در صورت عدم پرداخت اعتبارات، بحران کمبود کلاس در سال هشتاد و سه تشدید می شود . این بار بیشتر ترسیدیم . حتما تا چند وقت دیگر فقط دانش آموزها می مانند و مدارس بی کلاس و معلم!

کشت مجاز خشخاش

مسئولان محلی افغانستان، امکانات و نیازهای اقتصادی کشاورزان مناطق را بررسی کرده و به یک نتیجه دسته جمعی رسیده اند: اینکه تولید موادمخدر را درحد نیاز اولیه اقتصادی خانواده ها مجاز کنند . این هم حرفی است . اما تا حالا که رسما مجاز نشده بود، فقط حدود بیست و هشت ولایت از سی و دو ولایت بدخشان، مواد مخدر تولید می کردند، باقی ولایت ها بماند . از این به بعد چه خواهد شد، خدا داند .

بازار داغ شعبده بازی

یک شعبده باز هندی، اخیرا با حضور در یکی از ایالت های هند با حضور تماشاگران فراوان، با فشرده کردن بدن یک داوطلب قد او را کوتاه کرد . این شعبده باز، قبل از این ادعا کرده بود، می تواند یک نفر را در سه مکان مختلف نشان دهد . یادتان باشد اگر با دوستانتان قرار داشتید و نمی توانستید در محل حاضر شوید، حتما از او کمک بگیرید .

خانم فیلمساز آمریکایی «شیفته زنان ایران »

یک فیلمساز آمریکایی که با مستند «کودکان ابداع، از هیچ، چیزی خلق کردن » در جشنواره ملی و جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران شرکت کرده بود، در نامه ای خواستار تولید فیلم مستندی با موضوع «زنان ایرانی » شده است . «سارا اسمیت پاتریک » گفته که افکارش در تضاد با نگاه های غرب وآمریکا پیرامون وضع زنان ایرانی است وعلاقه مند است زندگی، فعالیت اجتماعی، آرزوها و فرهنگ غنی زنان ایران را به تصویر بکشد . ما که دراین زمینه خیری از کارگردانان ایرانی ندیدیم، کاش این آمریکایی شر نرساند!