تبلیغات
تنهایی - سهمیه ماهانه 500 لیتر بنزین آزاد

بی کسی
نویسنده :معین مقدم
تاریخ:شنبه 1 خرداد 1389-02:15 ب.ظ

سهمیه ماهانه 500 لیتر بنزین آزاد

سهمیه ماهانه 500 لیتر بنزین آزاد

سهمیه ماهانه 500 لیتر بنزین آزاد با آغاز اجرای طرح سوختگیری بنزین آزاد با کارت هوشمند شخصی از فردا شنبه سهمیه ای معادل 500 لیتر به صورت ماهانه برای عرضه بنزین آزاد......
.

سهمیه ماهانه 500 لیتر بنزین آزاد

سهمیه ماهانه 500 لیتر بنزین آزاد با آغاز اجرای طرح سوختگیری بنزین آزاد با کارت هوشمند شخصی از فردا شنبه سهمیه ای معادل 500 لیتر به صورت ماهانه برای عرضه بنزین آزاد به خودروهای شخصی در نظر گرفته شد.
.

به گزارش مهر، طرح سوختگیری بنزین آزاد با کارت هوشمند شخصی از اول خرداد ماه در دو هزار و 800 جایگاه سراسر کشور آغاز می شود.

طراحی این سیستم به گونه ای انجام شده است که برای استفاده از بنزین آزاد با نرخ 400 تومانی ابتدا باید سهمیه بنزین یارانه ای کارتهای هوشمند سوخت به پایان برسد وپس از پایان این سهمیه بنزین یارانه ای امکان سوختگیری بنزین آزاد با کارت هوشمند شخصی فراهم خواهد شد.

همچنین پیشتر سهمیه ماهانه 500 لیتری بنزین آزاد به دارندگان خودروهای 1300 سی سی به بالای خارجی و 2000 سی سی به بالای داخلی که پیش‌از این از بنزین سهمیه‌ای برخوردار نبودند اختصاص داده شده بود که با اجرای این طرح جدید نیز سقف سهمیه ماهانه 500 لیتر بنزین آزاد برای خودروهای شخصی در نظر گرفته شده است.

در همین حال شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرده است برای سهولت در سوختگیری خودروها و رفع مشکلات در مواقع اضطراری تا اطلاع ثانوی کارت هوشمند سوخت جایگاهداران فعال باقی خواهد ماند.

این طرح در فاز اول به صورت آزمایشی بر روی خودروهایی اجرا خواهد شد که سهمیه بنزین یارانه ای آنها به پایان رسیده باشد.

در صورت دستیابی به نتایج قابل قبول فاز دوم این طرح در خصوص خودرهای دارای سهمیه بنزین اجرا خواهد شد و با اجرایی شدن این پروژه شهروندان علاوه بر استفاده از بنزین سهمیه‌ای امکان استفاده از بنزین آزاد را نیز خواهند داشت.

در دو ماهه نخست سال جاری به طور متوسط روزانه بیش از 6 میلیون لیتر بنزین با قیمت نیمه یارانه ای 400 تومان به فروش رسیده است که عرضه بنزین آزاد در مقایسه با سال گذشته بیش از 6 برابر افزایش یافته است. در حال حاضر موجودی بنزین کارت هوشمند خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 600 میلیون لیتر کاهش یافته است.