تبلیغات
تنهایی - سیاست در ایران

بی کسی
نویسنده :معین مقدم
تاریخ:شنبه 1 خرداد 1389-01:52 ب.ظ

سیاست در ایران
http://www.inn.ir/iran_media/image/2009/06/313070609_orig.Gif


حاج ابراهیم رجب پور: بروید هرجا می‌خواهید اعلام کنید که ابراهیم رجب‌پور گفت اگر حامیان آقای موسوی و خود ایشان این راهپیمایی بدون مجوز را برگزار نمی‌کردند، الان همسر و دختر من زنده بودند؛ من طرفداران ایشان را مقصر کشته شدن عزیزانم می‌دانم و این را هرجا که لازم باشد می‌گویم، چه در خانه‌ام و چه در دادگاه.

 

در حالی که مقام معظم رهبری در دیدار میرحسین موسوی با ایشان، بر پیگیری اعتراضات کاندیداها نسبت به نتایج انتخابات دور دهم ریاست جمهوری از مسیر قانونی تاکید کرده بودند، به نظر می‌رسد که اعتراضات از مسیرهای غیرقانونی همچون تظاهرات بدون مجوز و تجمعات همراه با خشونت، همچنان با تایید کاندیدای اصلاح‌طلبان ادامه دارد.


گذشته از خسارات مادی به اموال عمومی و خصوصی از جمله حمله به بانک‌ها و مغازه‌ها و اتومبیل‌ها که از سوی اغتشاش‌گران صورت می‌گیرد و موجی از خشم و نارضایتی مردم عادی نسبت به اینگونه اعتراضات خشونت‌آمیز برانگیخته است، طی یکی دو روز اخیر شاهد نوع وحشتناکی از خشونت‌ها از سوی معترضان به نتایج انتخابات نسبت به مردم عادی هستیم و آن در مخاطره قرار دادن جان مردم عادی و بی‌گناه است.


امروز در حالی به خانه "حاج ابراهیم رجب‌پور"  پیرمرد مصیبت‌زده از بازی‌های سیاسی یک عده فرصت‌طلب رفتیم که وی به شدت در غم از دست دادن همسر و دختر گرامی‌اش سوگوار بود.

ساعاتی از مراسم تشییع پیکرهای دو عزیزش گذشته بود و رمق چندانی برای صحبت نداشت؛ اما به هر حال به رسم میهمان نوازی به سوالات خبرنگار ما پاسخ گفت.

"حاج ابراهیم" با شرح ماوقع این فاجعه چنین گفت که ما چند بار با مهد کودک محل کار دخترم تماس گرفتیم اما کسی تلفن را بر نمی‌داشت. چون شنیده بودم که در آن جا قرار است راهپیمایی طرفداران آقای موسوی برگزار شود نگران شدم و با پسرهایم به سمت آنجا رفتیم.

وی ادامه داد: در مهد کودک باز نمی‌شد؛ هرچقدر هم فریاد زدم، کسی از داخل جواب نمی‌داد برای همین به زور در را شکستیم و وارد شدیم.


آقای رجب‌پور در حالی که به نظر می‌رسید یک آن، تصویر آن حادثه هولناک از ذهنش عبور کرده باشد، ناخودآگاه به گریه افتاد و ادامه داد: یکهو دیدم که همسرم و دخترم به گلو و کمرشان تیر اصابت کرده و روی زمین افتاده و شهید شده‌اند.


وی درحالی که از فاجعه رخ داده به شدت ابراز ناراحتی می‌کرد، این طور ادامه داد که من اطلاع دارم که اغتشاش‌گرانی که قصد داشتند به یک پادگان نظامی حمله کنند مسلح بوده‌اند. این را نمی‌دانم که چه طرفی به سمت همسر و فرزند من شلیک کرده است اما این را به خوبی می‌دانم که وزارت کشور آن روز سه بار گفت راهپیمایی حامیان آقای موسوی مجوز ندارد و غیرقانونی است.


"حاج ابراهیم" در حالی که متاثر شده بود گفت: بروید هرجا می‌خواهید اعلام کنید که ابراهیم رجب‌پور گفت اگر حامیان آقای موسوی و خود ایشان این راهپیمایی بدون مجوز را برگزار نمی‌کردند، الان همسر و دختر من زنده بودند؛ من طرفداران ایشان را مقصر کشته شدن عزیزانم می‌دانم و این را هرجا که لازم باشد می‌گویم، چه در خانه‌ام و چه در دادگاه."علی رجب پور" پسر و برادر مقتولان بی‌گناه با ابراز ناخشنودی از بهره‌برداری سیاسی از شهادت اعضای خانواده‌اش گفت: این دو عزیز خدایی داشتند و ما هم این مسئله را به خدا واگذار می‌کنیم؛ این‌ها مظلومانه شهید شدند. وقتی شما در خانه‌ات نشسته‌ای، یکهو از بیرون به خاطر هر چیزی به زن و بچه شما شلیک کنند و آن‌ها را بکشند دیگر چه می‌توانی بگویی؟


وی با انتقاد از کشاندن پای مردم عادی به صحنه درگیری‌ها از سوی اغتشاشگران گفت: مردم عادی چه گناهی کرده‌اند که با جان آن‌ها در جریان این درگیری‌ها بازی می‌شود؟