تبلیغات
تنهایی - تحریم‌های پیشنهادی علیه ایران تاثیری بر عرضه S-۳۰۰ ندارد

بی کسی
نویسنده :معین مقدم
تاریخ:شنبه 1 خرداد 1389-01:44 ب.ظ

تحریم‌های پیشنهادی علیه ایران تاثیری بر عرضه S-۳۰۰ ندارد

تحریم‌های پیشنهادی علیه ایران تاثیری بر عرضه S-۳۰۰ ندارد


تحریم‌های پیشنهادی علیه ایران تاثیری بر عرضه S-۳۰۰ ندارد

رئیس کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه با اعلام این‌كه عرضه سیستم دفاع هوایی S-۳۰۰ به ایران قطعی است، گفت كه قرارداد فروش این سیستم‌های دفاعی پیش از قطعنامه پیشنهادی سازمان ملل تکمیل شده است.

یکی از قانون‌گذاران ارشد روسیه اعلام كرد كه قطعنامه پیشنهادی سازمان ملل متحد علیه ایران، بر طرح‌ روسیه برای فروش موشک‌های زمین به هوا به تهران تاثیر نخواهد داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، «میخائیل مارگلوو»، رئیس کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه با اعلام این‌كه عرضه سیستم دفاع هوایی S-۳۰۰ به ایران قطعی است، گفت كه قرارداد فروش این سیستم‌های دفاعی پیش از قطعنامه پیشنهادی سازمان ملل تکمیل شده است.

وی تاكید كرد كه روسیه «فروشنده مسئول» فرآورده‌ها به بازارهای خارجی است و علاقه‌ای به «نظامی شدن خاورمیانه» ندارد.

قرارداد عرضه سیستم‌های S-۳۰۰ به ایران ماه دسامبر سال ۲۰۰۵ میلادی امضا شده بود اما به‌طور رسمی از اجرایی شدن این قرارداد گزارشی منتشر نشده است.

مقام‌های روس تاکید می‌کنند که عرضه سیستم‌های رهگیری موشکی به ایران جنبه‌ای كاملا دفاعی داشته و با هیچ‌كدام از قوانین بین‌المللی تناقضی ندارد.

سامانه دفاع هوایی S-۳۰۰ ویژه دفاع از موسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه‌های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن است.

این سیستم قادر به نابود كردن اهداف بالستیک بوده و از قابلیت وارد كردن ضربه به اهداف زمینی نیز برخوردار است. جدیدترین مدل سیستم S-۳۰۰ می‌تواند هواپیماهای دشمن را در فاصله ۱۵۰ کیلومتری و ارتفاع ۲۷ کیلومتری نابود کند.

پیش از این روسیه مجموعه‌های ضدهوایی موشکی تور-ام۱ را با برد شلیک ۱۲ کیلومتر و ارتفاع پرواز موشک ۶ کیلومتر به ایران عرضه کرده بود.