تبلیغات
تنهایی - نویسنده های به نام

بی کسی
نویسنده :معین مقدم
تاریخ:چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389-11:48 ق.ظ

نویسنده های به نام

آگاتامری کلاریسا میلر Agatha Christie clarissa miller در سال 1890 میلادی متولد شد.پدرش آمریکایی و مادرش انگلیسی بود.دوران طفولیت آگاتا در منطقه turquay devon shire (دون شایر)گذشت.این منطقه بخاطر حوادث بسیارش در بسیاری از کتاب های آگاتا اشاره شده است.دوشیزه آگاتا در 10 سالگی پدرش را از دست داد و یتیم شد.با این حال او دوره کودکی و نوجوانی اش را پرنشاط ترین روز های زندگی اش یاد کرده.کتاب در آن دورن یار جدا نشدنی آگاتا بودبهمین دلیل قوه نویسندگی او قوی شد.بعد از جنگ جهانی دوم آگاتا بکم همشهریانش شروع به نوشتن کرده و سری داستان های پلیسی را خلق کرد.یاد او جاوید!!

 

حال می ریم سر نویسنده ای به نام سی.اس.لوییس خالق کتاب های هفت گانه نارنیا!

از سری کتاب های این نویسنده می توان خواهر زاده جادوگرــ شیر ،جادوگر و گنجه ـــ اسب و پسر کش ـــ شهزاد کاسپین ـــ سفر کشتی سپیده پیما ـــ صندلی نقره ای و واپسین نبرد را نام برد.

بیوگرافی سی اس لوییس:

کلیو ستاپلس لوییس ،نویسنده،شاعر و فیلسوف ایرلندی ،در سال 1898 در بلافست ایرلند به دنیا آمد.از همان دوران کودکی سخت به مطالعه علاقه داشت و خیلی زود شروع به نوشتن کرد.10 ساله بود که مرگ مادرش امنیت و شادمانی زندگی کودکانه او را نابود کرد و او را به مدارس شبانه روزی کشاند.در سال 1913 به علت کشفاستعداد فوق العاده اش،بورسی برای تحصیل در کالج مالورن به او داده شد،اما از آن کالج خوشش نیامد و آنجا را ترک کرد و سپس توانست برای تحصیل در آکسفوردبورس بگیرند .پس از پایان یافتن خدمت وظیفه اش در سال 1918،مجموعه اشعاری به نام روان های در اسارت منتشر کرد و برای تحصیل فلسفه و ادبیات کلاسیک،وارد دانشگاه شد در سال 1925 استاد یار دانشگاه ماگدالن شد و کمی بعد سخنرانی عالی و استادی بی نظیر شناخته شد.

لوییس در فاصله بین سال های 1950 و 1956،مجموعه هفت گانه سرگذشت نارنیا را برای نوجوانان به نگارش در آورد که با استقبالی بی نظیر روبرو شدکه این استقبال تا امروز هم ادامه داشته است.در سال 1954،کرسی استادی ادبیات انگلستان در قرون وستا و رنسانس،در اختیارش گذاشته شد.لوییس در سال 1960 در اثر سرطان در گذشت.

 

دیگه نوبتیم باشه نوبت رولد داله.از مجموعه کتاب های رولد دال می توان به ماتیلدا،چارلی و کارخانه شکلات سازی،چرلی و آسانسور شیش ای،گنج میلدن های،قو،مسافر مجانی داستان شگفت انگیز هنری شوگر و ... را نام برد.

بیو گرافی رولد دال:

رولد دال (1990-1916)در ویلز از پدر و مادری نروژِ یمتولد شد.دوران کودکی خود را در انگلستان سپری کرد و در سن 18 سالگی در شرکت نفت شل در آفریقا مشغول به کار شد.در بیست و شش سالگی به واشنگتون دی.سی.رفت و همان جا بود که آغاز بهستردی ایونینگ پست اولین داستان کوتاه او را خرید که شرح ماجرا های او در جنگ بود و اینگونه زندگانی حرفه ای طولانی و برجسته اش را آغاز کرد.

رولد دال پس از آن که نام خود را به عنوان نویسنده بزرگ سالانثبت کرد،در سال 1960نوشتن داستان های کوتاه را شروع کرد.در آن هنگام با خانواده اش در انگلستان زندگی می کرد.اولین داستان های خود را برای سرگرمی فرزندانش نوشت،همان کسانی که بسیاری از کتاب هایش را به آن ها تقدیم  کرده است.رولددال در حال حاضر یکی از محبوب ترین قصه گویان اهل ما است.اگرچه در سال 1990در گذشت محبوبیت او رو به افزایش است چرا که رمان های شگفت انگیز او از جمله جیمز و هلوی غول پیکر،ماتیلدا،غول بزرگ مهربان و چارلی و کارخانه شکلات سازی،مایه شعف گروه کثر و رو به روشت هواداران اوست.

زوج‌های نویسنده معروف 

زوج های نویسنده معروف

ارنست همینگوی و مارتا گلورن: گلورن زن سوم همینگوی در دوران جنگ جهانی دوم بود و بعد همینگوی طلاقش داد. گلورن یکی از بهترین گزارشگرها و وقایع نویس‌های جنگ بوده و می‌گویند که در طول 60 سال دوره کاری‌اش تقریبا ً تمام جنگ‌ها و درگیری‌های مهم جهان را وقایع نگاری کرده است.

 

ژان پل سارتر و سیمون دوبووار: سارتر و دوبووار در 1929 در سوربن با هم آشنا شدند و بیش از 50 سال نزدیک‌ترین همراه هم بودند. این زوج مخصوصا ً از نظر زشتی چهره خیلی به هم می‌آمدند. اما به دلیل مشکلاتی از قبیل «تهوع»، «اسارت بشر» هیچ وقت قسمت نشد که با هم کلیسا بروند.

 

آلبرتوموراویا و الزامورانته: موراویا و مورانته در 1936 در عصر فاشیسم با هم آشنا شدند و در 1941 ازدواج کردند. اما بعد از 21 سال فیل موراویا تازه یاد هندوستان کرد و از مورانته جدا شد تا با یک نویسنده جوان‌تر به اسم داسیا مورایینی ازدواج کند. او دوباره 25 سال بعد زنش را طلاق داد تا در 1986 با دختری 45 سال کوچک‌تر از خودش به اسم کارمن یرا ازدواج کند.

 

تدهیوز و سیلویا پلات: وقتی که تد و سیلویا با هم زندگی می‌کردند، همه از خوشبختی این 2 شاعر می‌گفتند. اما وقتی سیلویا خودکشی کرد گفتند که از دست تد دق کرده چون تحت فشار قرارش می‌داده و اصلا ً ایده اولیه خیلی از کارهایش را از سیلویا دزدیده.تد هنوز با وجود همه این اتهامات ساکت مانده و به سرودن شعر عاشقانه برای سیلویا ادامه می‌دهد.

 

هنری میلر و آناییس نیل: آناییس نیل، نویسنده فرانسوی _ کوبایی که رکورد طولانی ترین یادداشت‌های روزانه ادبی در جهان را دارد (بیش از 60 سال از عمر 73 ساله اش را خاطرات روزانه نوشته و چاپ کرده)، مدتی با هنری میلر _ نویسنده انگلیسی _ زندگی مشترک داشته ولی ظاهرا ً خیلی هم به او خوش نگذشته چون می‌گوید: «ما با هم صرفا ً 2 نویسنده بودیم، نه 2 انسان».

 

کینگزنی آمیس و الیزابت جین‌هاوارد: کینگزلی آمیس شاعر، کمدی نویس و منتقد انگلیسی شوهر سوم ‌هاوارد بود و او را که قبلا ً هنرپیشه و مدل بود، به نویسندگی آلوده کرد. البته خیلی نگران نباشید چون ‌هاوارد هم زن دوم آمیس بوده و آمیس از زن اولش بچه ای داشت که می‌شود مارتین آمیس که خودش یک نویسنده پست مدرن است.

 

پرسی شلی و مری وولستونکرافت شلی: پرسی شلی _ شاعر معروف رمانتیک انگلیسی که فقط 29 سال عمر کرد _ را 3 نسل بعدی از شاعران انگلیسی زبان «بت» خود نامیده اند. او در 19 سالگی با یک دختر 16 ساله ازدواج کرد و 3 سال بعد در حالی که 2 فرزند داشت او را ترک کرد تا با مری (دختر ویلیام گودویل روزنامه نگار معروف) ازدواج کند. مری شلی خودش نویسنده بود و هیولای معروف «فرانکشتاین» از مخلوقات اوست.

 

رابرت براونبنگ و الیزابت برت براونینگ: زوج براونینگ هر دو از معروف‌ترین شاعران دنیای انگلیسی زبان در عصر ویکتوریا بودند. در این ازدواج هم زن 6 سال از مرد بزرگ‌تر بود و تازه خانواده دختر نمی‌گذاشتند که عروسی بگیرد. رابرت از سال‌ها قبل عاشق شعرهای الیزایت بود و تا آخر عمر کارهای او را از خود برتر می‌دانست.

 

ریموند کارور و تس گالاگر: این زوج داستان کوتاه نویس آمریکایی که این روزها خیلی هم توی بورس هستند، به گفته خودشان جدا از هم می‌نویسند و خط و ربطشان به خودشان مربوط است. اما خود گالاگر هم سایه سنگین نفوذ معنوی و مقام استادی کارور را قبول دارد.