تبلیغات
تنهایی - آموزش آپلود فایل (گذاشتن فایل برای دانلود و یا گذاشتن عکس در وبلاگ)

بی کسی
نویسنده :معین مقدم
تاریخ:چهارشنبه 11 اسفند 1389-01:37 ب.ظ

آموزش آپلود فایل (گذاشتن فایل برای دانلود و یا گذاشتن عکس در وبلاگ)

چنین گفت پیغمبر راستگوی   


                            زگهواره تا گور دانش بجوی

*** می دانم که اکثر شما استاد من در این کار هستید ولی این را برای افرادی می گذارم که هنوز در این کار تجربه ای ندارند ***

برای آپلود فایل به فضا احتیاج داریم که می توان آن را خرید یا از فضای رایگان استفاده کرد ما یکی از بهترین سرویس های فضای رایگان را به شما معرفی می کنیم.

1- ابتدا به آدرس مقابل بروید. http://www.googlepages.com

2- اگر جیمیل دارید که کارتون راحته اگر ندارید بروی لینک No Gmail Account? Sign up کلیک کنید.

۳- ساخت جیمیل از یاهو میل ساده تره جیمیل خودتون را درست کنید و دوباره به سایت صفحات گوگل بر گردید.

۴- در قسمت ایمیل آدرس جیمیل خودتان را بدون gmail.com@ بنویسید و در قسمت Password کلمه عبور خودتان را وارد کنید.

5- حال چون که بار اولی است که وارد سایت می شوید باید کلید قبول قوانین را بزنید پس بر روی کلید   I accept کلیک کنید.

6- بروی لینک Back to Site Manager کلیک کنید.

7- حال لینک کوچکی با نام Upload سمت راست دید می شود بروی آن کلیک کرده و کلید Browse کلیک کنید.

8- فایل را انتخاب کنید (مهم: اسم فایل به هیچ عنوان فارسی نباشد اگر هست تغییر نام دهید).

9- صبر کنید فایل در حال آپلود شدن است.

10- بر روی لینکی که سمت راست شما ظاهر شده است راست کلیک کنید (نام لینک همان نام فایل شما است) بر روی Properties کلیک کنید.

11- آدرسی طولانی رو به روی کلمه Adress مشاهده می کنید آدرس را به صورت کامل کپی کنید.

12- حال به بلاگفا بر می گردیم.

13- اگر فایل آپلود شده شما عکس هست طبق تصویر زیر بروی کلید (افزودن تصویر) کلیک کنید.

14- در قسمت آدرس تصویر آدرسی را که کپی کرده بودید Paste کنید.

15- اگر فایل را برای دانلود می گذارید سمت راست کلیدی را که در تصویر مشخص کرده بودم کلید افزودن لینک هست بروی آن کلیک کنید.

16- درقسمت (عنوان) لینک اسمی را به اختیار بگذارید و در قسمت (آدرس) هم آدرسی را که کپی کرده بودید Paste کنید.

*** تمام شد ***

....................................................................................................................

     نحوه آپلود فایل(عکس وموزیک)روی یک سرور رایگان

هنوز هم سرویسهای وبلاگ نویسی مثل پرشین بلاگ پیدا می شوند که امکان آپلود کردن فایل را به کار بر نمی دهند .این مطلب را برای کسانی نوشتم که در اول راه وبلاگ نویسی هستند و دوست دارند روی وبلاگ خود عکس یا موزیک یا هر فایل دیگری را آپلود کنند . برای گذاشتن عکس در وبلاگ شما میتوانید از عکسهای موجود در اینترنت و یا عکسهای خود بروی هارد استفاده کنید.
در روش اول شما هیچ مشکلی ندارید و می توانید با کلیک راست بروی عکس به گزینه Properties رفته و آدرس عکس روی اینترنت را کپی و درون کد زیر بگذارید.
بگذارید. اگر هم از ادیتور پرشین بلاگ ، استفاده می کنید می توانید با کلیک روی آیکون قراردادن عکس (که در پرشین بلاگ به صورت کوه ) کلیک کرده و سپی آدرس عکس را بروی اینترنت را آنجا بنویسید.
اما روش دوم شما به این سادگی نمی توانید عکسهای بروی هارد خود در وبلاگ بگذازید، به علت پشتیبانی نکردن سرورهای پرشین بلاگ و یا بلاگر از عکس شما باید عکسهای خود را بروی یک سرور رایگان روی اینترنت آپلود کنید و سپس آدرس آن عکس را بنویسید.
برای آپلود کردن هر فایلی من سرور http://www.sharemation.com/xythoswfs/index.html را برای این آموزش انتخاب کردم به علت اینکه از دیگر سرورها سرویس بهتر و راحت تری ارائه می کند.
نکته امنیتی: سعی کنید از هر جایی فایل دانلود نکنید و در صورتی که آنتی ویروس به روز شده ندارید از دانلود کردن فایل از اینجور سرورها که توسط افراد دیگر قرار داده شده خودداری کنید.
۱- بعد از آنکه وارد سایت شدید با کلیک روی New users
register here صفحه ای باز می شود که در آن یک فرم قرار دارد .پس از پرکردن فرم روی I Accept کلیک کنید در صورتی که فرم را درست پر کرده باشید و مشکلی نباشد یک ایمیل به آدرس شما ارسال می شود که درون آن یک لینک فعال سازی اشتراک است که با کلیک روی آن باید اکانت ایجاد شده را فعال کنید و بعد از آن می توانید در صفحه Login وارد اکانت خود شوید.
۲- بعد از اینکه وارد سایت خود شدید در بالا صفحه بروی گزینه آپلود () کلیک کنید سپس صفحه ای باز میشود ، سپس بروی دکمه Browse کلیک کنید پنچره ای جدید باز میشود که شما میتوانید از آنجا عکس یا فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.
توجه: زمانی که به این صفحه باز شد شما میتوانید تنها یک عکس ( فایل ) آپلود کنید اما با تغییر دادن شماره تعداد فایلها برای آپلود می توانید این تعداد فایلهای انتخاب شده برای دانلود را اضافه کنید.
۳- پس از آنکه مراحل قبلی را تمام کردید بروی گزینه OK کلیک کنید تا فایلها آپلود شوند.
اما یک مشکل هستش که هر کسی که بخواهد فایلها را دانلود کند این سایت از او یوزر و پسورد می خواهد. برای اینکه همه بدون وارد کردن پسورد بتوانند فایل شما را ببیند باید فایل ها را share (به اشتراک گذاشتن) کنید. در صفحه ای که لیست عکسها و فایلهای آپلود شده قرار دارد جلوی هر فایل آیکون وجود دارد که با کلیک روی آن می توانید نحوه به اشتراک گذاشتن فایلها را تعیین کنید و اگر بخواهید نحوه به اشتراک گذاشتن فایلها را برای همه فایلها یکسان تعریف کنید در بالا لیست روی آیکون کلیک کنید.صفحه ای باز می شود که اگر بخواهید فایلها به اشتراک گذاشته شوند یعنی همه بتوانند از آنها استفاده کنید باید در ستون Read جلوی Public تیک بزنیدو بعد از این کار بروی Apply کلیک کنید با این کارشما فایلهایتان را به اشتراک می گذارید و میتوانید بدون هیچ مشکلی عکسها را روی وبلاگ قرار دهید.. اگر این مطلب کافی نبود می تونید مشکلتون را
از اینجا
حل کنید.